fbpx
prezent gwiazdkowy dla rękodzielniczki

5 pomysłów na prezent gwiazdkowy dla rękodzielniczki

W dzisiejszych czasach kupowanie prezentu to  nie lada wyzwanie. Mamy w domach już niemal wszystko, co sprawia, że wybór staje się bardzo trudny. Jednakże podejmując decyzję o zakupie upominku dla bliskiej osoby warto kierować się swego rodzaju kluczem – jednym z nich mogą być zainteresowania. Dziś podajemy kilka pomysłów na prezent gwiazdkowy dla rękodzielniczki.

1. Druty

Dla miłośniczki robienia na drutach każdy kolejny zestaw drutów to wspaniały prezent. W sklepach jest ogromna liczba różnorodnych drutów. Tym samym, chyba żadna miłośniczka dziergania nie ma wszystkich rodzajów drutów, więc znajdzie się coś, co będzie idealnym upominkiem. Do wyboru są m.in. druty długie metalowe lub drewniane, druty na żyłce, druty dokręcane wykonane z metalu, drewna czy bambusa. Jeśli pojedyncze druty to za mało, zawsze można wybrać zestaw drutów w wielu rozmiarach.

2. Szydełko

Szydełko to kolejny pomysł na świąteczny upominek. W sklepach dostępne są pojedyncze szydełka do różnorodnych prac. Najmniejsze szydełka o wielkości do 2 mm to idealny prezent dla pań dziergających cienkimi kordonkami. Dzięki ich pracy powstają serwetki, obrusy, firanki czy delikatne dekoracje np. bombki świąteczne. Szydełka o rozmiarze 2-6 to idealny upominek dla pań, które szydełkują z różnego typu włóczek odzież i dodatki takie jak chusty czy szale. Grubsze szydełka to prezent dla miłośniczek szydełkowania ze sznurków. Powstają z nich torebki, dywany oraz inne dekoracje domowe.

Wybierając szydełka należy patrzeć nie tylko na ich grubość, ale również na materiał z jakiego zostały wykonane – są zarówno metalowe jak i drewniane. Warto też zwrócić uwagę na uchwyt, który może być prosty lub profilowany, wykonany z tworzywa sztucznego.

3. Etui do szydełek i drutów

Wszyscy, którzy widzieli zasoby narzędzi miłośniczek dziergania, wiedzą, że trudno je ogarnąć. Dlatego wspaniałym pomysłem na prezent gwiazdkowy może okazać się etui na szydełka i druty. Jest niewielkie, ale za to bardzo praktyczne. Mieści się w nim duża liczba narzędzi rękodzielniczych, dzięki czemu zamiast pojawiających się w dziwnych miejscach w domu szydełek i drutów, wszystkie one są w jednym miejscu.

4. Zestaw włóczek

Włóczki to zawsze dobry pomysł na prezent dla miłośniczek szydełka i drutów. Można je kupować pojedynczo lub w zestawach. Jednym z ciekawych pomysłów może być wykupienie abonamentu na włóczkowe boxy. Co miesiąc do osoby obdarowanej trafia pudełko zawierające dwa motki włóczki oraz gadżety rękodzielnicze. Taki zestaw jest zawsze niespodzianką – osoba, która otrzymuje taką paczkę nie zna kolorów włóczek, nie wie też, co dostanie tym razem jako gratisowy dodatek.

5. Bon podarunkowy

Sklepy z włóczkami, podobnie jak i wiele innych, umożliwiają zakup okazjonalnych bonów podarunkowych. Przy ich pomocy można zakupić włóczki lub akcesoria dostępne w wybranym sklepie.

Jak widać jest sporo pomysłów na praktyczny prezent gwiazdkowy dla rękodzielniczki. Jeśli w Twoim najbliższym otoczeniu są osoby lubiące dziergać skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *