fbpx
szydełkowane zakładki do książek

Zakładki do książek – nietypowe i bardzo ciekawe

Ciągle słyszymy, że w Polsce czytelnictwo stale maleje. Coraz mniejsza liczba Polaków sięga też po książki papierowe. Znacznie prościej jest mieć przy sobie ebooka lub audiobooka. Niemniej jednak każdy z nas ma kilka książek w swoim domu i może warto zaopatrzyć się również w ciekawe zakładki. Dziś chcę Wam pokazać zakładki do książek, które zrobiłam z resztek włóczki znajdującej się w Twoim wielkim włóczkowym koszyku 😊

Zakładki do książek – jaka włóczka?

Zakładki można wykonać z bardzo różnych włóczek. Moje powstały z włóczki Liloppi Swing z dodatkiem srebrnego lureksu, resztek włóczki DROPS Delight ale również z DROPS Safran i DROPS Paris i pewnie z jeszcze kilku innych, których już nie potrafię nawet nazwać.

Czym zrobione?

Oczywiście na szydełku 😊

Wzór na zakładki do książek

Bardzo trudno dokładnie powiedzieć. Niektóre wykonane są wyłącznie z półsłupków, a inne z bardziej wyrafinowanych połączeń słupków i łańcuszków.

Zakładki idealne na prezent dla miłośników książek

Takie ręcznie robione zakładki do książek doskonale sprawdzają się w roli prezentu dla osoby kochającej czytanie. Są one niebanalne i przede wszystkim niepowtarzalne.

Zobacz też:

Facebook
Pinterest
Twitter

2 odpowiedzi

  1. Powiem Ci, że przy tylu książkach które czytam niemal jednocześnie uwielbiam atrakcyjne, nietypowe zakładki. Z chęcią taką jak we wpisie tez bym dołączyła do swojej kolekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *