fbpx
siatka na zakupy

Ręcznie robione siatki na zakupy

W dzisiejszym świecie pełno jest tworzywa sztucznego. Idąc na zakupy przynosimy ze sobą mnóstwo plastikowych opakowań, które dodatkowo pakujemy w reklamówki. Warto jednak wiedzieć, że można wybrać nieco bardziej ekologiczne rozwiązania i zamiast torebek foliowych korzystać z pojemników wielokrotnego użytku a zakupy przynosić w ekologicznych dzierganych siatkach na zakupy.

Siatki na zakupy – z czego je zrobić?

Ekologiczna siatka na zakupy może być zrobiona z niemal każdej włóczki. Jednak najlepiej nadają się do tego zadania włóczki akrylowe oraz bawełniane. Wybierając materiał warto zwrócić uwagę, aby włóczka nie rozciągała się zbytnio i była łatwa do wyprania – siatki na zakupy często się brudzą, a wtedy możliwość wrzucenia ich do pralki jest prawdziwym błogosławieństwem.

Szydełko czy druty?

Ekologiczne siatki na zakupy można wykonać różnymi technikami. W codziennym użytkowaniu sprawdzają się zarówno torby zrobione na szydełku jak i te zrobione na drutach. O tym jaką technikę wybrać decydujesz sama.

Gdzie szukać inspiracji na ekologiczne siatki?

W internecie można znaleźć wiele stron ze zdjęciami toreb na zakupy. Szczególnie obfitym źródłem inspiracji jest Pinterest oraz grupy dziewiarskie  na Facebooku.

Darmowe wzory na ekologiczne siatki na zakupy

Wzory na siatki wykonane na drutach lub szydełku można znaleźć m.in. na stronie producenta włóczek DROPS. Innym źródłem bogatym we wzory szydełkowe i drutowe jest Raverly. Warto tam również zaglądać poszukując schematów na inne dziergane cuda. Warto jednak pamiętać, że część z nich jest płatna.

Facebook
Pinterest
Twitter

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *