fbpx
liloppi molly

Test włóczki – Molly

Molly to włóczka, która niedawno pojawiła się w sklepie internetowym. Kilka moteczków trafiło w moje ręce, więc postanowiłam wypróbować włóczkę i zobaczyć do czego się nadaje.

Skład

Molly to włóczka mieszana składająca się z wielu różnych włókien. A dokładniej z 24% wełny / 27% poliamidu / 24% bawełny / 22% wiskozy / 2% kaszmiru / 1% poliestru. Każde z włókien ma swoje szczególne właściwości, a ich połączenie sprawia, że wyroby z włóczki są przewiewne, lejące, miękkie, niegryzące i nieco śliskie.

Wygląd

Molly składa się z dwóch bardzo widocznych elementów. Główne włókno jest jasne z delikatnymi kropeczkami w różnych kolorach (w zależności od motków kropki mogą być w jednym lub kilku kolorach). Druga nitka jest cienka i oplata główne włókno nadając mu ostateczne zabarwienie. Robótka wykonana z tej włóczki ma widoczny melanż, a delikatne kolorowe kropeczki stanowią dodatkową ozdobę.

Na drutach

Do zrobienia próbki na drutach wykorzystałam  druty nr 3,5. Powstałe robótki są przyjemne w dotyku i delikatnie śliskie. Większe robótki są delikatne i lejące. To idealna włóczka na luźne swetry, sprawdzi się też jako materiał na chustę.

Na szydełku

 Molly można również wykorzystać do robótek szydełkowych. Sama wypróbowałam ją do zrobienia dekoracyjnej choinki. Włóczka prezentuje się całkiem ładnie. Ze względu na dodatek bawełny dobrze robi się z niej nie tylko na drutach, ale również na szydełku. Gotowy wyrób prezentuje się ciekawie.

Zalety i wady włóczki

Molly prezentuje się nieźle i dobrze się z niej dzierga. Ponadto wyjątkowo dobrze pruje się, jeśli coś wyjdzie nie tak. Wadą tej włóczki jest dwunitkowość. Podczas dziergania trzeba zwrócić uwagę, aby obie nitki przerabiane były razem, ponieważ zdarza się, że przerabia się wyłącznie grubą włóczkę, zaś nitka dekoracyjna spada z drutu lub szydełka i tworzy nieestetyczną pętelkę.

Podsumowując

To ciekawa włóczka, z której dobrze się dzierga. Jest lekko śliska, a wykonana z niej robótka jest miękka i lejąca. To idealny materiał na luźne sweterki czy sukienki. To włóczka, którą warto wypróbować.

 

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *