fbpx
chusta strzalka

Pastelowa Strzałka z Luny

O moich rozterkach dotyczących naturalnej wełny pisałam już wcześniej. Jednak po przełamaniu swoich obaw bardzo spodobało mi się wykorzystywanie kolorowej wełny do wykonywania różnych robótek. Dziś opowiem o tym jak powstała moja pierwsza chusta strzałka.

Moja przygoda z robieniem chust nie jest zbyt długa. Najpierw bardzo prosta chusta z włóczki akrylowej, potem jeszcze jedna chusta akrylowa, jedna bawełniana, dwie z włóczek mieszanych  i jedna wełniana. Choć każda chusta była inna to wszystkie miały kształt trójkąta równobocznego. W sieci widziałam piękną chustę o kształcie trójkąta różnobocznego, nazywaną potocznie strzałką. Wydawała mi się niemożliwa do wykonania, czyli idealna dla mnie. Po chwili zastanowienia postanowiłam podjąć wyzwanie – zrobię strzałkę i dam ją komuś w prezencie ?

Jak pomyślałam, tak zrobiłam.

Włóczka

Najpierw kupiłam odpowiednią wełnę. Lubię pastele a w sklepie akurat pojawiła się pastelowa odsłona Luny. Kupiłam dwa precelki, które łącznie miały nieco ponad 300 g. Znawcy doskonale wiedzą, że taka ilość włóczki wystarczy na ogromną chustę. Ja podczas zakupów jeszcze tego nie wiedziałam, stąd też po zrobieniu mojej strzałki zostało mi jeszcze ¾ precla na „zaś”. Do dziergania wybrałam druty 3 z żyłką i zaczęłam pracę.

[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Media_Image”][/siteorigin_widget]

Praca nad chustą

Jak się okazało robienie na drutach strzałki to bardzo przyjemna praca. W przypadku wełny wielokolorowej, która stale się zmienia nie można też mówić o nudzie podczas przerabiania kolejnych rzędów oczek. Nie oznacza to jednak, że nie pojawia się zmęczenie. Mniej więcej ¾ chusty to sama przyjemność dziergania, ostatnia ¼ to już ogromne zniecierpliwienie i stałe pytanie „kiedy wreszcie koniec”. Chodzi raczej o zobaczenie pełni swojej pracy aniżeli znudzeniu pracą.

A jak wygląda gotowa chusta?

Jest wielka najdłuższy bok ma ponad 180 cm. Doskonale sprawdza się w roli szala. Jest też na tyle szeroka, że podczas podróży pocięglem sprawdziła się jako narzutka – dała mnóstwo ciepła, co nie powinno dziwić, ponieważ wykonana jest z naturalnej wełny.

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *