fbpx
Pinterest

Pinterest – miejsce poszukiwania inspiracji

Platformę Pinterest odkryłam zaledwie kilka miesięcy temu.  Trochę żałuję, że tak późno, bo okazało się, iż to miejsce jest dla mnie prawdziwą skarbnicą wiedzy i inspiracji.

 

Skąd wiem o Pintereście?

O tym, że jest coś takiego jak Pinterest dowiedziałam się w jednej z facebookowych grup. Wśród wielu ogłoszeń o usługach i produktach pojawił się post dotyczący szkolenia z zakresu Pinteresta. Skorzystałam i okazało się, że nie tylko samo przeglądanie fotografii jest fajne, ale także prowadzenie własnego profilu może być niezwykle ciekawe. Wprawdzie jeszcze nie podjęłam się tworzenia profilu tego bloga, ale jestem przekonana, że lada chwila będę mogła ogłosić wszem i wobec, że już istnieje i zaprosić wszystkich do obserwowania go ?

Za co polubiłam tę platformę?

Pinterest na początku wydawał się być ogromem zdjęć, które nie wiadomo skąd i po co są. Jednak już po kilku godzinach bardziej intensywnego przeglądania poszczególnych pinów, przekonałam się, że to doskonały sposób na szukanie inspiracji. Mnie zainteresowały szczególnie dziergane na drutach chusty. Szybko znalazłam wiele cudownych robótek, które były inspiracją do tworzenia moich małych dzieł. Poza samym zdjęciem wykonanej już chusty, tudzież innego przedmiotu, można za pośrednictwem zamieszonych przy zdjęciach linków, przejść na stronę osoby, która je umieściła. Najczęściej zdjęcie przenosi do strony internetowej, gdzie znajduje się opis przedmiotu, sposób jego wykonania, wzory czy tutoriale. Bywa również, że zdjęcie kieruje do miejsca, gdzie można dany przedmiot kupić. O ile zakupy mnie nie interesują, o tyle wzory i wszelkie podpowiedzi dotyczące dziergania już tak. Stąd też dzięki Pinterestowi zebrałam całkiem sporą kolekcję wzorów na chusty i nie tylko.

 

Dlaczego warto założyć konto na Pintereście?

Moim zdaniem warto mieć swój profil przede wszystkim dlatego, aby móc kolekcjonować wszelkiego rodzaju inspirujące zdjęcia. Dzięki opcji tworzenia tablic można dzielić je i układać w dowolny, przyjazny dla siebie sposób. Kolejną możliwością jaką daje Pinterest jest także opcja zamieszczania na własnym profilu swoich fotografii oraz specjalnie przygotowanych do publikacji pinów. Takie działania można uznać za pochwalenie się swoimi pomysłami i chęć zainspirowania innych, ale może to być również doskonała reklama.

Dla kogo jest Pinterest?

W sumie zaglądać na stronę Pinterest może każdy. Każdy też znajdzie tam jakieś inspiracje dla siebie. Można tam znaleźć chociażby przepisy na mniej lub bardziej wyszukane dania, z których mogą skorzystać wszyscy. Na Pintereście można również znaleźć wiele zdjęć, które mogą zainspirować do zakupu konkretnych przedmiotów lub odnalezienia osoby, która jest w stanie wykonać wybraną rzecz na zamówienie. Z drugiej jednak strony, Pinterest to platforma polecana niektórym przedsiębiorcom. Przede wszystkim może być wspaniałą reklamą dla wszelkich branż „kreatywnych”. Tutaj swoich klientów i naśladowców znajdą m.in. rękodzielnicy, sklepy sprzedające niepowtarzalny towar czy projektanci wnętrz i architekci.

Jeśli lubisz nietypowe przedmioty, zajmujesz się rękodzielnictwem lub działasz w innej branży kreatywnej koniecznie odwiedź Pinterest. Szybko przekonasz się, że warto.

 

 

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *