fbpx

Chusta Sonia – idealna chusta dla nastolatki

Sonia to chusta w kształcie trójkąta rozwartokątnego. Ponieważ nie jest zbyt szeroka, to chętnie zakładają ją nie tylko miłośniczki standardowych chust, ale również te, które za standardowymi, trójkątnymi chustami nie przepadają. To także doskonała chusta dla nastolatki.

Chusta Sonia – idealna dla nastolatek

Wygodny kształt chusty Sonia sprawia, że jest ona chętnie noszona przez nastolatki. Pod szyją nic nie przeszkadza, a jest ciepło. Dodatkowym atutem jest fakt, że chusta może posiadać ciekawe elementy wykończeniowe. Doskonale prezentują się zarówno frędzle jak i duże pompony.

Szybko, łatwo i przyjemnie

Chusta jest bardzo prosta do wykonania. Doświadczone rękodzielniczki mówią, że można ją robić  z zamkniętymi oczami. Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że robi się ją bardzo szybko. Aby powstała chusta wystarczą 3-4 jesienne wieczory.

Kolory – jakie sobie wymarzysz

O tym jak będzie wyglądała Twoja chusta decydujesz sama. Możesz wybrać jeden kolor włóczki, włóczkę ombre lub cieniowaną. Prosty wzór chusty sprawia, że w każdym zestawieniu kolorystycznym prezentuje się ciekawie.

Grubość i rodzaj włóczki

Sonia to chusta idealna na chłodne dni, dlatego do jej wykonania najlepiej wybrać włóczkę średniej grubości. Najlepiej jeśli jest to włóczka ciepła mająca w swoim składzie wełnę. Osobiście polecam włóczki o grubości ok. 340 m w 100 gramowych motkach. Do tej pory widziałam chusty z włóczek DROPS Nord oraz YarnArt Nordic oraz z włóczki akrylowej, pochodzącej z zasobów nieopisanych :). Każda z chust miała swoje zalety, aczkolwiek najprzyjemniejszą w dotyku i najcieplejszą była Sonia zrobiona z włóczki DROPS Nord.

chusta sonia

Wzór na chustę Sonia możesz pobrać za darmo!

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *