fbpx
chusta sonia

Chusta Sonia – propozycja dla początkujących

Już od pewnego czasu szukałam pomysłu na delikatną chustę, która sprawdzi się w roli szalika. Nie każdy lubi szeroką chustę zaplątaną wokół szyi. Stąd też pojawił się pomysł na chustę w kształcie trójkąta rozwartokątnego. Chusta Sonia ma właśnie taki kształt. Jest chustą, choć łączy w sobie także zalety szalika.

Materiały

Do wykonania mojej chusty wykorzystałam włóczkę DROPS Nord – 3 motki. Dziergałam drutami nr 4 z żyłką. Wprawdzie producent proponuje druty 3,5, ale ponieważ robię dość ściśle postanowiłam wybrać druty nieco grubsze. Ostatecznie chusta wyszła miękka i mięsista. Włóczka DROPS Nord łączy w sobie wełnę owczą, wełnę z alpaki oraz poliamid. Dzięki temu jest ona ciepła, miękka i odporna na zniszczenie.

Czas

Zrobienie chusty zajęło mi ok. dwóch tygodni, ale to przede wszystkim dlatego, że jestem miłośniczką robienia kilku rzeczy na raz. Podczas robienia tej chusty robiłam tez kolejną strzałkę i sowy z mojego sowiego projektu.

 

Wielkość i zastosowanie

Jak wcześniej wspomniałam chusta ma kształt trójkąta rozwartokątnego. W najszerszym miejscu ma ok. 40 cm, natomiast jej najdłuższy bok ma długość 160 cm. Świetnie sprawdza się w roli szala – chroni szyję a przy okazji nie jest zbyt szeroka. Ten miękki, śliwkowy szal będzie idealny na jesienny spacer.

Trudność wykonania

Chusta Sonia nie jest specjalnie wymagająca. Aby ją zrobić wystarczą podstawowe umiejętności. Robiona jest popularnym francuzem – ścieg robiony wyłącznie prawymi oczkami. Dodatkowym elementem ozdobnym jest ścieg ażurowy – wymaga umiejętności odejmowania i dodawania oczek oraz przerabiania ich na prawo.

Wzór na chustę

Pobierz za darmo wzór na chustę Sonia

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *