fbpx
450 ściegów na druty

450 ściegów na drutach – recenzja

Jeszcze do niedawna moim głównym źródłem wiedzy o dzierganiu były internetowe filmiki oraz strony z wzorami. Ostatnio postanowiłam poszerzyć horyzonty i kupić książkę z wzorami drutowymi. Tak trafiła do moich rąk pozycja „450 ściegów na drutach”.

Wygląd

Muszę przyznać, że książka jest wydana bardzo ładnie. Jest wielkości dużego zeszytu A4. Okładka jest miękka i bardzo kolorowa. Książka wydana jest na dobrej jakości papierze. Zdjęcia są wyraźne i kolorowe.

Treść

Pierwsze strony książki zawierają podstawowe informacje dotyczące robienia na drutach. Wszystkie opisy są ilustrowane rysunkami. W pierwszych wpisach znajdują się informacje dotyczące sposobów trzymania drutów, nabierania oczek, przerabiania oczek na lewo i prawo, dodawania i odejmowania oczek oraz zakańczania robótek i zszywania elementów już gotowych.

Kolejnym elementem jest lista skrótów wykorzystanych w opisach wzorów znajdujących się w kolejnej części książki.

Kolejną część książki stanowią wzory. Każda strona podzielona jest na kilka części. Każda składa się ze zdjęcia gotowego wzoru, oraz opisu słownego mówiącego w jaki sposób przerabiać oczka, aby uzyskać efekt ze zdjęcia.

Moim zdaniem

W książce przedstawionych jest wiele interesujących propozycji wzorów. Niestety miałam problem z rozszyfrowaniem niektórych skrótów. Moim zdaniem brakuje w niej rozrysowanych schematów poszczególnych wzorów. Znacznie ułatwiłoby to dzierganie.

Czy warto kupić książkę?

Moim zdaniem warto było kupić tę książkę. Jej cena jest stosunkowo niska a ilość wzorów bardzo duża. Wiele wzorów jest bardzo prostych a zarazem bardzo efektownych. Z pewnością będę często korzystała z podpowiedzi zawartych w tej książce.

450 sciegow na drutach


Książkę możesz kupić klikając poniżej

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *