fbpx
450 ściegów na druty

450 ściegów na drutach – recenzja

Jeszcze do niedawna moim głównym źródłem wiedzy o dzierganiu były internetowe filmiki oraz strony z wzorami. Ostatnio postanowiłam poszerzyć horyzonty i kupić książkę z wzorami drutowymi. Tak trafiła do moich rąk pozycja „450 ściegów na drutach”.

Wygląd

Muszę przyznać, że książka jest wydana ładnie. To duży kajet wielkości A4. Mieści w sobie mnóstwo wyraźnych i bardzo przydatnych zdjęć. Miękka, kolorowa okładka zachęca do otworzenia jej i sprawdzenia co mieści się w środku. Przyjemny w dotyku papier sprawia, że nie chce się jej odłożyć na półkę.

Treść

Pierwsze strony książki zawierają podstawowe informacje dotyczące robienia na drutach. Wszystkie opisy są ilustrowane rysunkami. W pierwszych wpisach znajdują się informacje dotyczące sposobów trzymania drutów, nabierania oczek, przerabiania oczek na lewo i prawo, dodawania i odejmowania oczek oraz zakańczania robótek i zszywania elementów już gotowych.

Kolejną część stanowi lista skrótów wykorzystanych w opisach wzorów znajdujących się w dalszej części książki.

Trzecia część książki zawiera wzory. Każdy wzór znajdujący się w książce jest zilustrowany kolorowym zdjęciem. Pod lub obok fotografii znajduje się słowna instrukcja mówiąca jak dziergać. Instrukcja w większości składa się ze skrótów zawartych w drugiej części książki. Na początku pracy z książką trudno jest zrozumieć niektóre układy skrótów, jednak z upływem czasu opisy stają się coraz bardziej czytelne i przyjazne użytkownikowi książki.

Moim zdaniem

Autorzy książki umieścili w niej wiele interesujących wzorów. Niestety miałam problem z rozszyfrowaniem niektórych skrótów. Moim zdaniem brakuje w niej rozrysowanych schematów poszczególnych wzorów, co znacznie ułatwiłoby dzierganie.

Czy warto kupić książkę?

Moim zdaniem warto było kupić tę książkę. Jej cena jest stosunkowo niska a ilość wzorów całkiem spora. Wiele spośród wzorów jest prostych a zarazem bardzo efektownych. Z pewnością będę często korzystała z podpowiedzi zawartych w tej książce.

450 sciegow na drutach


Książkę możesz kupić klikając poniżej

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *