fbpx
kolorowe guziki

Kolorowe guziki prosto z Chin

Niecały rok temu dowiedziałam się o serwisie chińskim Alliexpress. Dla tych, którzy jeszcze go nie znają krótka informacja – jest to chiński serwis podobny do naszego Allegro. Jego cechą  charakterystyczną  jest to, że można tam kupić niemal wszystko w cenach zaskakująco nieadekwatnych do standardów polskich – nawet kolorowe guziki, którymi ja  zainteresowałam się, ale o tym trochę później. Niestety serwis ten ma również sporo wad – przede wszystkim nigdy do końca nie wiadomo co się kupuje. Drugą poważną niedogodnością jest czas oczekiwania na przesyłkę, który może wynosić nawet 3 miesiące. Nierzadko zdarza się, że już zapomnisz o tym, że cokolwiek zamówiłeś, a tu listonosz przynosi wymiętą paczuszkę z bardzo niegramatycznie wypisanym adresem.

 

Zakupy w Alliexpress- czy to dla mnie?

Ja osobiście jestem bardzo ostrożna w dokonywaniu zakupów przez internet. Jeśli planuję zakup za dużą kwotę zawsze płacę przy odbiorze. Być może stracę kilka złotych za kuriera z pobraniem, ale mam pewność, że towar dotrze w całości. Zgodnie z prawem mogę otworzyć paczkę przy kurierze, a w razie uszkodzenia oddać ją lub  nie przyjąć.

Z takim podejściem bardzo trudno było mi zrobić zakupy gdzieś daleko za morzami i oceanami. Dlatego też długo ociągałam się z kupowaniem na Alliekspress.

 

Pierwszy zakup

Aż pewnego pięknego dnia postanowiłam zaryzykować i zamówić coś niedrogiego. Ważne było, aby, jeśli towar nie dotrze, nie trzeba było wylewać krokodylich łez za straconą fortuną. Choć oficjalnie można domagać się zwrotu pieniędzy, to walka z chińską obsługą nie zawsze jest warta świeczki. Dlatego też na zakup testowy wybrałam kolorowe guziki. Na Allegro zestaw 2 podobnych guzików kosztował ok. 2 zł. Lubię tworzyć coś z niczego, więc kolorowe guziczki z pewnością się przydadzą. Z tą myślą zaczęłam szukać odpowiednich guzików na Alliekspress. Oczywiście znalazłam – na Allegro też handlują chińszczyzną, więc nie było to szczególnie trudne. Zestaw guziczków 50 sztuk kosztował 4 zł + darmowa wysyłka z Chin.  Postanowiłam zamówić. Trochę trwało zanim paczuszka pojawiła się u mnie w domu, ale jak już jest to muszę przyznać, że było warto :). Śliczne guziczki w ogromnej ilości aż się proszą, aby je wykorzystać do moich robótek. Na niektóre już nawet mam pomysły, ale na razie sza…

Facebook
Pinterest
Twitter

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *