fbpx
czapka dla nastolatka

Szalik i czapka dla nastoletniego syna

Najczęściej dziergam chusty, czapki, szale oraz inne dodatki dla kobiet. Zdarza się jednak, że konieczne jest zrobienie czegoś męskiego. Ostatnio powstał zestaw składający się z czapki i szalika dla mojego nastoletniego syna.

Zestaw dla nastolatka

Zima przyszła i okazało się, że mój syn nie ma odpowiedniego nakrycia głowy. Co prawda w kieszeniach jego kurtki schowane są trzy czapki, ale niestety każda z nich pozostawia już wiele do życzenia. Jedna jest już za mała, druga, noszona od kilku lat, wygląda okropnie, a trzecia podczas prania zmieniła swój rozmiar i pasuje co najwyżej na trzylatka. Nie pozostało więc nic innego jak zrobienie nowego zestawu na chłodne dni. Wzięłam druty w dłoń i kilka moteczków włóczki i zaczęłam działać.

Włóczka

W moich zapasach znalazło się kilka motków włóczki DROPS Nord w kolorze granatowym oraz zielono/morska Moira. Moira nadała zestawowi kolor a DROPS Nord sprawił, że robótka ma nieco ciemniejszy kolor i nadała efekt melanżu. kolorystyka przypadła nowemu właścicielowi do gustu.

Wzór

Czapkę i szalik zrobiłam na oko. Czapka składa się z krótkiego ściągacza i reszty wykonanej dżersejem. Szalik zrobiłam ściągaczem 1 oczko prawe 1 lewe. Taki wzór sprawił, że jest on gruby, wygląda jak zrobiony samymi prawymi oczkami a zarazem nie zawija się na brzegach.

Czapka super, ale szalik…

Kiedy zestaw był już gotowy a syn go przymierzył stwierdził, że zestaw jest super i będzie w nim chodził. Muszę przyznać, że mi ulżyło. Chyba większość mam nastolatków wie, że zrobienie czegokolwiek, co będzie im odpowiadało to spore wyzwanie 😊 Tak więc odetchnęłam z ulgą, że synowi komplecik się spodobał i pewnie będzie go nosił. Niestety nieco się pomyliłam. Otóż okazało się, że czapka jest idealna, a na szalik jest zawsze za ciepło. Tym samym czapka jest w stałym użyciu a szalik dekoruje wieszak na zimową odzież 😉.

czapka dla nastolatka
Czapka dla chłopca
Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *