fbpx
chusta na szydełku od boku

Regina – chusta na szydełku robiona od boku

Jeśli mam do wyboru druty lub szydełko – zazwyczaj wybieram druty. Jednak latem tego roku stanowczo wygrało szydełko. Postanowiłam przetestować nowe motki melanżowe, które pojawiły się w sklepie. I z tego postanowienia wywiązałam się całkiem przyzwoicie, bo powstała chusta Regina.

Materiały i narzędzia

Do wykonania tej chusty wzięłam ok. 1200 metrów włóczki jeden z Motków Melanż i szydełko nr 3. 

Wielkość

Długość najdłuższego boku: 170 cm
Wysokość po środku: 65 cm

Wzór

Dziergając postanowiłam wykorzystać swoje ulubione elementy wzorów szydełkowych. Poeksperymentowałam z nimi i powstała chusta robiona od boku składająca się ze słupków, reliefów i puff. Kiedy już chusta była gotowa, spisałam wzór i też możesz z niego skorzystać.

Chusta Regina

Jak się robiło chustę?

Wyjątkowo szybko i fajnie. Tegoroczne wakacje były bardzo bogate w różne wydarzenia – w tym poważny remont w domu. Z jednej strony hałas i pełno ludzi przemieszczających się po mieszkaniu trochę przeszkadzały mi w codziennej pracy, z drugiej spokojne wieczory mogłam wykorzystać na efektowny wypoczynek z robótką w ręce. Tym samym nawet nie zauważyłam, kiedy moja pierwsza Regina zeszła z szydełka.

Przy okazji warto wspomnieć, że chusta składa się zaledwie z 6 powtarzających się rzędów, więc nie trzeba pilnować, żeby jakieś słupki czy oczka nie zniknęły. Ponadto, dzięki temu, że wzór jest mało złożony i bardzo powtarzalny można robić chustę w nieskończoność. Jeśli potrzebujesz malutką – zrobisz tylko kilka powtórzeń. Jeśli marzy Ci się ogromna chusta – powtórzeń będzie dużo więcej. Niezależnie co wybierzesz chusta będzie wspaniała.

Podsumowując

Regina to prosty wzór na szydełko. Składa się z powtarzalnych części, które nie wymagają specjalnego skupienia podczas dziergania. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość regulowania rozmiaru niemal bez ograniczeń. I najważniejsze – robi się ją błyskawicznie.

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *