fbpx
jesienne wzory

Jesienne wzory szydełkowe

Jesień to czas, kiedy warto usiąść z szydełkiem i drutami w ręku. Za oknami jeszcze dość ciepło, choć o upałach powoli zaczynamy zapominać. Robótki na szydełku i na drutach można wykonywać zarówno w domu jak i w ogrodzie pod drzewami owocowymi 🙂 Jesień to nie tylko pora roku zachęcająca do robótek ręcznych ze względu na panującą aurę, ale również wspaniała inspiracja tematyczna. Można czerpać z niej garściami. Co zatem można zrobić jesienną porą?

Kolory

Jesień to przede wszystkim wspaniałe, ciepłe kolory. Wszelkiego rodzaju żółcie, pomarańcze, czerwienie i brązy przeplatające i łączące się ze sobą w dowolny sposób to podstawa. Kolory te można wykorzystać podczas różnych robótek. Wspaniale prezentują się chusty w jesiennych barwach, ale również szale czy kominy.

Liście

Choć liście towarzyszą nam przez cały rok, to jednak kojarzone są z jesienią. Wielobarwne, spadające liście zachęcają do odwiedzania parków zabawy. Motyw liścia wykorzystywany jest w wielu jesiennych pracach począwszy do dzierganych listków dekoracyjnych, przez motyw liścia wrabiany w poduszki a na chusta z liśćmi skończywszy.

Grzyby

Jesień to także ogromna ilość grzybów. One również podbijają serca dziewiarskie. Grzybki pojawiają się w formie maskotek, ale również jako motyw, który można spotkać np. na dziecięcych sweterkach czy szalikach.

Dynia

Choć jesień to czas zbiorów i obfitości wszelkich owoców i warzyw na stołach, niewątpliwym symbolem tej pory roku są dynie. To warzywo podbija jesienny świat rękodzielniczy. Jest też symbolem Halloween – choć wielu Polaków nie akceptuje tego święta, to sama dyniowa dekoracja pojawia się coraz częściej w domach i ogrodach.

Moja lista jesiennych wzorów to tylko początek – dobrze zdaję sobie z tego sprawę. Zachęcam Was do dopisywania kolejnych pomysłów w komentarzach.

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *