fbpx
ekologiczna myjka

Ekologiczna myjka z bawełny

W mediach słychać stale o tym jak bardzo zanieczyszczony jest nasz świat. Wokół mnóstwo plastikowych przedmiotów, które po wyrzuceniu zaśmiecają nasze otoczenie. Wcześniej już pisałam o ekologicznych siatkach na zakupy. Tym razem moją propozycją jest ekologiczna myjka z bawełny, która doskonale zastąpi gąbkę z tworzywa sztucznego.

Czym jest myjka?

Opisana poniżej myjka to dziergany z bawełny woreczek, do którego włożone jest mydło w kostce. Jest ona bardzo prosta do wykonania, więc każdy może zrobić ją samodzielnie. Jeśli brakuje Ci takich zdolności możesz kupić już dostępne myjki TUTAJ. Lub zamówić u mnie ;), chętnie je dla Ciebie zrobię.

Jak jej używać?

To bardzo proste 🙂 Wkładasz do środka mydło i zawiązujesz woreczek. A teraz możesz myć nią ręce albo całe ciało. Myjka jest szorstka, co sprawia, że podczas mycia dodatkowo działa jak peeling.

Materiał

Myjka wykonana jest z czystej bawełny. Dzięki temu jest ekologiczna. Kiedy ulegnie zniszczeniu można ją wyrzucić, ona ulegnie biodegradacji.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zaletą myjki jest możliwość prania. Gąbki, jakich używamy na co dzień nie można wyczyścić, a myjkę wystarczy wrzucić do pralki. W temperaturze 40 stopni wypiorą się resztki mydła i wszelkie inne zabrudzenia.

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *