fbpx

Czapka do chusty Sonia

Jakiś czas temu pisałam o nowej wersji chusty Sonia. Powstała ona z włóczki YarnArt Nordic. Wykończona jest ona średniej wielkości pomponami. Jednak brakowało mi czegoś do kompletu, dlatego też powstała pasująca do chusty czapka na drutach.

Inspiracja

Muszę wyraźnie zaznaczyć, że wzór na czapkę nie jest moim pomysłem. W grupie „Szydełkiem i na drutach dla dzieci” uczestniczka kryjąca się pod pseudonimem Włóczkowe Sploty Doroty, pokazała śliczną czapkę po skosie. Bardzo mi się spodobała i już po chwili wiedziałam, że to właśnie ona będzie uzupełnieniem mojej Soni.

Włóczka i druty

Materiałem na czapkę była ta sama włóczka, z której powstała chusta. Wykorzystałam druty nr 4,5 i szybciutko zabrałam się do pracy.

Czas dziergania

Czapkę robiło się bardzo przyjemnie i już po kilku godzinach była gotowa. Druty o dużym rozmiarze sprawiły, że dziergało się bardzo szybko.

Pompony na wykończenie

Skoro czapka była dodatkiem do chusty ozdobionej pomponami, nie mogłam sobie wyobrazić, aby czapce zabrakło tego dekoracyjnego dodatku. Dlatego też na czubku czapy znalazł się sporej wielkości pompon.

Teraz gotowy zestaw już czeka na nowego właściciela.

chusta sonia

Wzór na chustę Sonia możesz pobrać za darmo

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *