fbpx

Breloczki i zawieszki – pomysł na recykling używanej odzieży

Już od lat staram się ograniczyć ilość śmieci w domu. Reklamówki zamieniłam na wózek na zakupy oraz wielorazowe torby. Warzywa i owoce wkładam do wielorazowych torebek a nie do foliówek. Odzież nadającą się do dalszego użytku wrzucam do koszy z używaną odzieżą, a egzemplarze nie nadające się już do użytku przerabiam. Od niedawna z używanych tkanin powstają breloczki i zawieszki.

Podarte spodnie, przetarte koszule, poplamione bluzeczki

Wprawdzie moje dzieci wyrosły już z wieku przedszkolnego, kiedy to spodnie wystarczały, w porywach, na dwa tygodnie. Jednak nadal, co pewien czas, w garderobie pojawiają się ubrania nie nadające się do dalszego noszenia. Dziury na kolanach, przetarcia w kroku, brudne kołnierzyki czy nieusuwalne plamy na koszulkach wykluczają odzież z użytku. Takie uszkodzenia są nienaprawialne, więc ja korzystam z dobrodziejstwa, jakim są kolorowe tkaniny i tworzę z nich różne różności. Od pewnego czasu z odzyskanych materiałów powstają między innymi różne breloczki i zawieszki.

Proste kwiaty

W ostatnich dniach z pięknej niegdyś sukienki powstała seria kwiatków, które można wykorzystać na wiele sposobów. Doskonale będą prezentowały się w roli breloczków. Można je również wykorzystać jako dekoracyjny dodatek do torebki czy plecaka. Bardzo ważne jest to, że takie zawieszki można wykonać samodzielnie lub kupić już gotowe w sklepie.

W Polsce pojawiła się moda na czysty świat. To bardzo dobrze. Jeśli to tylko możliwe warto zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby zmniejszyć ilość śmieci lub poddać je recyklingowi. Wprawdzie nie uda się wykorzystać w 100% wszystkich odpadów, ale warto choć niewielką część usunąć ze swojego otoczenia. Ja już od dawna próbuję zmniejszyć ilość plastiku w domu a także poddać różne materiały recyklingowi.  W tym wpisie było kilka słów o breloczkach z używanej odzieży. W innych wpisach znajdziesz też inne pomysły na recykling domowych odpadów 😊

breloczek

Breloczki z recyklingu

Facebook
Pinterest
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *