fbpx
bawełniane ściereczki

Ekologia w kuchni – bawełniane ściereczki robione na drutach

W swoim domu staram się być jak najbardziej Eko. Segregujemy śmieci, ograniczamy ilość reklamówek (mam kilka własnoręcznie zrobionych siatek na zakupy i nie tylko 😊), nie korzystamy z plastikowych naczyń ani sztućców itd. Jednak są też rozwiązania, które jakoś nie przemawiają do mnie. Także bawełniane ściereczki nie były moim pierwszym wyborem. Ostatnio jednak zmieniłam nieco zdanie.

Bawełniana włóczka DROPS Paris

Do zrobienia swojej ściereczki wykorzystałam włóczkę DROPS Paris. To średniej grubości włóczka bawełniana. Jej zaletą jest spora ilość kolorów i przystępna cena. Można ją nabyć w wielu sklepach internetowych, co jest też niewątpliwą zaletą.

Bawełniana ściereczka na drutach - test

Z wybranej włóczki zrobiłam sobie ściereczkę, którą postanowiłam wypróbować w praktyce. Pomyślałam, że jeśli mam coś polecać, to dobrze byłoby to wypróbować. Testowana przez mnie ściereczka na początku nie zachwyciła mnie. Po zmoczeniu stała się sztywna. Ale nie poddawałam się 😊 Zaczęło się od ścierania kurzu z szafek, potem nieco trudniejsze zadania – stół w kuchni i kuchenka. Okazało się, że ściereczka sprawdza się na czwórkę. Do piątki zabrakło kilku drobiazgów.

Dlaczego nie piątka?

Przede wszystkim, moja ściereczka jest nieco sztywna. To jednak moja wina – wybrałam nieco za grubą włóczkę. Trzeba też pamiętać, aby po każdym użyciu dokładnie wypłukać ściereczkę, wieczorem wyprać i wysuszyć – trochę z tym zachodu 😉

Czy będę korzystać z bawełnianych ściereczek?

Oczywiście. Jednak jak najszybciej zrobię sobie ściereczkę z nieco cieńszej bawełny, a wtedy to będzie idealne eko rozwiązanie dla mojego domu 😉

Zobacz też:

Facebook
Pinterest
Twitter

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *