Jesienne inspiracje

Październik to bardzo piękny i barwny miesiąc. Za oknami wprawdzie nieco chłodniej i bardziej mokro niż we wrześniu, ale za to liście na drzewach są tak kolorowe jak w żadnym innym miesiącu. To piękno warto przenieść także do swoich robótek i skorzystać z pięknych jesiennych barw. Dziś opowiem Wam o kolorach, które znalazłam w sklepie z włóczkami.

Luna

To czysta wełna farbowana ręcznie. Serce podbijają cudowne przejścia kolorystyczne, które są zupełnym zaskoczeniem dla osoby korzystającej z tej włóczki. Ja kilka tygodni temu wybrałam kolor określony numerem 603. Jest to połączenie barw bardzo jesiennych – różnych odcieni pomarańczowego, beżowego oraz brązowego koloru. Poniżej zdjęcie tej włóczki. Wiem, że na preclu nie wygląda specjalnie zachęcająco, ale chusta, która powstaje właśnie z tej włóczki wygląda wspaniale.

Liloppi Luna

Yarn Art Everest

Kolejną włóczką, która podbiła moje serce jest Everest firmy Yarn Art. O wdzięcznej nazwie koloru Jesienne Liście. Włóczka ta jest mieszanką akrylu i wełny. Jest znacznie grubsza od wcześniej wspomnianej luny, ale też nico cieplejsza. W motku nie prezentuje się specjalnie okazale, ponieważ wydaje się kompletnym pomieszaniem kolorów. W gotowych wyrobach lepiej widać wszelkie przejścia kolorystyczne, choć nie są one tak efektowne jak we wcześniej opisywanej lunie. Jesienne Liście to włóczka o wiele bardziej kolorowa niż Luna. Tym razem poza kolorem pomarańczowym i brązowym pojawia się również domieszka granatu, zieleni czy fioletu.

W chuście, którą zrobiłam kolory układają się w ciekawe aczkolwiek cienkie paski (o tym jak wygląda moja chusta na razie sza, ale już wkrótce pokażę ją w całej okazałości )

Yarn Art Everest

To dwie włóczki, które postanowiłam zakupić i wykorzystać w swoich październikowych planach sobótkowych. Udało się stworzyć piękne chusty, z których jedna chroni mnie przed chłodem w pracy – jestem okropnym zmarzluchem, a druga będzie służyć mojej mamie. Ale o tym opowiem kiedy indziej.

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *