Chusta Tosia – chusta na drutach

Już od dłuższego czasu poszukiwałam wzoru na chustę, która sprawdzi się w roli szalika. Duże chusty trójkątne są bardzo fajne, ale nie każdy lubi mieć pod szyją tyle piękna 😊. W sieci znalazłam kilka baktusów, które prezentowały się całkiem dobrze, ale nie do końca przypadły mi do gustu. Tym samym postanowiłam stworzyć coś sama i tak powstała chusta Tosia.

Chusta na drutach prosta i szybka

Chusta Tosia jest bardzo prosta do wykonania. Wystarczy umiejętność przerabiania oczek prawych i lewych oraz dodawania oczek. Dzięki temu, że jest w kształcie trójkąta rozwartokątnego na drutach przyrasta bardzo szybko. Właściwie wystarczy 1-2 wieczory, aby stać się właścicielką takiego wyrobu.

chusta Tosia

Materiały i narzędzia

Do wykonania chusty nie potrzeba zbyt wiele. Potrzebne są druty (w moim wypadku nr 4) oraz włóczka. Ja do wydziergania swojej chusty, która w najdłuższym miejscu ma ponad 190 cm użyłam nieco ponad 100 gram włóczki Moira. Oczywiście warto mieć o kilka gram włóczki więcej, więc najlepiej mieć przygotowane ok. 150 g. Resztę włóczki zawsze można wykorzystać na pompony, frędzle czy chwosty, albo zostawić na kolejne dzieło.

Chusta Tosia to jedna z najprostszych chust robionych na drutach. Świetnie sprawdzi się w roli prezentu, ale także doskonale sprawdzi się jako dodatek do różnych stylizacji. Nie wymaga dużych umiejętności dziewiarskich, nie potrzeba też dużej ilości włóczki. Moim zdaniem warto postawić przed sobą takie mini wyzwanie i zrobić tę chustę.

Chusta Tosia

Wzór do nabycia w sklepie

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *